Serdecznie zapraszamy
na recital fortepianowy
polskiej muzyki
w wykonaniu
Marcina Dominika Głucha
w czwartek, 22 stycznia 2015 r., o godz. 18.00
w siedzibie Muzeum

 

 

 

Marcin Dominik Głuch -  pianista, dyrygent, antropolog kultury, kompozytor; ur.1973 r., w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem  Romualda Twardowskiego. Od 1997 roku był zatrudniony jako pianista w Performing Arts School Dansforum w Göteborgu w Szwecji, gdzie współpracował z Festiwalem Naukowym, Festiwalem Filmowym, Wyższą Szkołą Muzyczną i artystami: Piotrem Skałubą, Janem Englertem, Piotrem Janowskim, Grantem Martyrosianem, Dawidem Dorelem Ambrusem, Małgorzatą Gucewicz-Boublej, Birgitt i Ellen Finnilä oraz choreografami: Lią Schubert, Vaclavem Havlikiem, Marianą Dascalu i Ran Hamilton. W 2002 roku jego balet Wspomnienia z ogrodu miał swoją premierę w Teatrze Tir Na Nog w Göteborgu. Współpracował z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Rzymie i Pradze, Szwedzkim  Kościołem Protestanckim w Berlinie,  w Nicei, Paryżu i Palmie na  Majorce.  W sezonie artystycznym   2006-2007 był  gościnnym pianistą i chórmistrzem Teatru Muzycznego Rampa na Targówku w Warszawie, gdzie przygotowywał przedstawienie Brat Naszego Boga z muzyką Zygmunta  Koniecznego. Koncertował w USA, Meksyku, Japonii, Chinach oraz w wielu krajach europejskich.
    Promuje polską muzykę fortepianową występując dla Stowarzyszeń Polonijnych w Europie. Jego prezentacji można było słuchać w: Stowarzyszeniu Polonica w Aix-en-Provence, Stowarzyszeniu Polsko-Niemieckim w Bremie (otwarcie wystawy poświęconej pamięci Artura Rubinsteina), Towarzystwie Polsko-Niemieckim w Schlezwigu (koncert z okazji 5 rocznicy przyjęcia Polski do Unii Europejskiej), Towarzystwie Polsko-Włoskim w Modenie, Towarzystwie Polsko-Duńskim w Esbjergu i Aalborgu oraz Towarzystwie Polsko-Węgierskim w Dunajvaros.
W 2008 roku wystąpił wraz ze śpiewakiem Marcinem Bronikowskim w Ambasadzie RP w Londynie.
    Marcin Dominik Głuch jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji.