Józef Paweł Jaruszewski

   Malarstwo rysunek grafika

   18 stycznia - 11 marca 2018 r.

 

 


Józef Paweł Jaruszewski urodził się i mieszka w Bydgoszczy, W latach 1978-1984 mieszkał i pracował w Człuchowie.Ten człuchowski okres pozostawił w nim i jego działalności plastycznej, bardzo wyraźny ślad. W tym czasie rozwinął swoje plastyczne zainteresowania. Zaowocowały one udziałem w szeregu ekspozycji indywidualnych ostatnio w Galerii Wieży Ciśnień Muzeum Wodociągów w Bydgoszcz jak i zbiorowych m.in. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie czy Pałacu pod Baranami w Krakowie.
Przez cały dotychczasowy okres aktywności działał zarówno na obszarze techniki jak i sztuki. Wśród najważniejszych nagród i wyróżnień autora należy wymienić: wyróżnienie w otwartym  konkursie ogólnopolskim „Erotyk w grafice i rysunku” (1983), I nagroda w przeglądzie środowiskowym w Słupsku (1980), wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Sport w sztuce” (1980).
Wystawa Józefa Pawła Jaruszewskiego eksponowana w Muzeum Regionalnym w Człuchowie stanowi swoisty przegląd jego twórczości. Blisko sto, znajdujących się na wystawie, prac autora prezentuje różnorodność stosowanych przez niego technik oraz  podejmowanej tematyki.